VIDEO | Naționala De Tineret A României, Egal Cu Olanda, în Primul Meci De La EURO Under 21

Batavii au deschis scorul prin Perr Schuurs, în minutul 16, cu o lovitură de cap, în urma unui corner, iar tricolorii au egalat în minutul 20, prin Andrei Ciobanu, dintr-o lovitură liberă executată magistral, de la circa 25 de metri.

În cealaltă partidă a grupei, Germania, vicecampioana europeană de acum doi ani, a trecut miercuri seară de Ungaria cu 3-0.

Sâmbătă, în al doilea său meci la EURO U21, România va înfrunta echipa Ungariei, tot pe stadionul Uj Bozsik, de la ora 19.00, pentru ca pe 30 martie să întâlnească formaţia Germaniei, pe aceeaşi arenă (19.00).

Faza grupelor va avea loc în perioada 24-31 martie, iar primele două clasate în…