Fara patronul Adrian Mititelu, aflat in puscarie, Universitatea Craiova a inceput anul cu un egal in Liga 2

FC U Craiova 1948 a terminat la egalitate, scor 0-0, meciul disputat, marti, in deplasare, la Chiajna, cu Concordia, in etapa a XVII-a a Ligii a II-a.

In minutul 64, jucatorul gazdelor Gabriel Deac, scapat singur cu portarul oaspetilor, l-a lovit la cap cu piciorul pe Robert Popa, care a avut nevoie de interventia medicilor timp de mai multe minute. Goalkeeper-ul craiovenilor nu a mai putut continua meciul, fiind inlocuit de Mario Enache.

In urma acestui rezultat, FC U Craiova continua sa conduca in clasament, cu 31 de puncte, din 15 jocuri. ASU Poli Timisoara este pe locul 2, cu 28 de puncte, iar Petrolul, pe 3, cu 27 de puncte, ambele avand cate 16 meciuri jucate.