Egal ”fratesc” in campionatul Italiei. Antrenorii Simone si Filippo Inzaghi s-au aflat fata in fata

Echipa Lazio, antrenata de Simone Inzaghi, a terminat la egalitate, scor 1-1 (1-1), meciul disputat, marti, in deplasare, cu Benevento, formatia pregatita de Filippo Inzaghi, in etapa a XII-a a campionatului italian Serie A.

In partida care a opus echipele antrenate de fratii Inzaghi, golurile au fost marcate de Immobile, pentru Lazio, in minutul 25, respectiv Schiattarella ’45, conform news.ro.

La oaspeti, fundasul Stefan Radu a fost titular, el fiind schimbat in minutul 80, de Caicedo.

Intr-un alt meci, Udinese a remizat, acasa, scor 0-0, cu Crotone.

Lazio ocupa locul 8, cu 18 puncte, iar Benevento este pe 13, cu 12 puncte, la egalitate cu Cagliari (11 jocuri) si Bologna (11), de pe…