Barcelona s-a calificat cu mari emoţii în finala Cupei Regelui Spaniei

După ce în prima manşă, Sevilla câştigase cu 2-0, a venit rândul Barcelonei să învingă cu acelaşi scor, miercuri seara, pe Camp Nou şi să ducă soarta calificării în prelungiri.

Dembele a marcat primul gol al catalanilor în minutul 12, cu un şut foarte frumos la vinclu. Portarul Marc-Andre ter Stegen a fost decisiv în ecuaţia calificării, apărând un penalty executat de oaspeţi, prin Lucas Ocampos, în minutul 73.

Barcelona a marcat golul ce a dus meciul în prelungiri la ultima fază de joc a timpului regulamentar. Griezmann a centrat în careu, la o fază la care întreaga echipă a Barcei urcase în atac, de…