Apollon Limassol a învins cu 3-2 Anorthosis, în campionatul Ciprului. Florentin Matei a înscris un gol – Stiri pe surse

Fotbalistul echipei Apollon Limassol, Florentin Matei, a înscris un gol în meciul câştigat, duminică, pe teren propriu, cu scorul de 3-2, în faţa formaţiei Anorthosis, în etapa a XVII-a a campionatului Ciprului.

Matei, care a jucat până în minutul 85, a marcat în minutul 61. De asemenea, românul a primit un cartonaş galben în minutul 77, potrivit news.ro.

Citește și: Iulian Bulai, deputat USR: ‘TVR1 a avut de Revelion un program plin de băşcălie la adresa a tot ce înseamnă pandemie. Voi chema la Parlament reprezentanţii CNA’

Pentru învingători a înscris şi Diguiny ’52, ’73 (penalti). Oaspeţii au condus cu 2-0, prin…