Turneul de tenis de la Sankt Petersburg a fost câștigat de rusoaica Daria Kasatkina – Stiri pe surse

Rusoaica Daria Kasatkina (61 WTA, favorită nr. 8) a câştigat duminică turneul de tenis de la Sankt Petersburg (WTA), dotat cu premii totale de 565.530 dolari, profitând de retragerea adversarei şi compatrioatei sale, Margarita Gasparian (126 WTA), informează Agerpres.

Kasatkina îşi adjudecase primul set cu 6-3, în 37 de minute, iar în setul al doilea avea avantaj 2-1 când Gasparian a decis să se retragă acuzând o accidentare.

Daria Kasatkina obţine astfel al doilea trofeu în acest sezon, după ce a câştigat şi Phillip…