Seară de vis pentru Mbappe – hattrick și victorie împotriva lui Barcelonei lui Messi – Stiri pe surse

FC Barcelona a fost învinsă fără drept de apel de PSG, marți seara, în manșa tur a optimilor Ligii Campionilor la fotbal. Mbappe a reușit un hattrick și formația sa a câștigat cu 4-1, pe un Camp Nou fără spectatori, potrivit news.ro.

Meciurile din Champions League au revenit în prim plan, marți seara, primul mare duel european avându-le ca protagoniste pe Barcelona și PSG.

Antoine Griezmann a ratat prima ocazie uriașă a meciului, trimițând mingea în brațele portarului din 6 metri. Messi a deschis scorul de la punctul cu var, în minutul 27, după care Dembele a mai ratat o ocazie importantă. Parizienii au egalat peste doar 5 minute, cu prima reușită…