FC Sevilla s-a calificat în optimile Cupei Spaniei după 1-0 cu Leganes – Stiri pe surse

Echipa FC Sevilla, deţinătoarea trofeului Europa League, s-a calificat cu emoţii în optimile de finală ale Cupei Spaniei la fotbal, impunându-se la limită în deplasare, cu scorul de 1-0 după prelungiri, în faţa formaţiei Leganes, retrogradată în liga secundă la finalul sezonului trecut, noteaă Agerpres.

Elevii antrenorului Julen Lopetegui, fostul selecţioner al Spaniei, s-au impus prin golul marcat în minutul 96 de argentinianul Lucas Ocampos.

Într-un alt meci, echipa de primă ligă Deportivo Alaves a suferit un eşec umilitor pe terenul divizionarei secunde Almeria. Oaspeţii au evoluat, însă, în zece jucători din minutul 35,…