Viitorul a remizat cu Chindia, la primul meci cu Mircea Rednic antrenor. Echipa lui Hagi a jucat in inferioritate numerica

Chindia Targoviste a terminat la egalitate cu FC Viitorul Constanta, 1-1 (0-1), sambata seara, pe teren propriu, la Giurgiu, intr-un meci din etapa a 13-a a Ligii I de fotbal, conform agerpres.ro.

Viitorul, la primul meci al lui Mircea Rednic pe banca tehnica, a deschis scorul prin Gabriel Iancu (14), cu un sut deviat.

Echipa constanteana a ramas in zece oameni din minutul 36, cand portarul Valentin Cojocaru a fost driblat de Daniel Popa, scapat pe contraatac, si a ales sa il placheze, primind cartonasul rosu.

Chindia a pus stapanire pe joc in repriza secunda si a reusit egalarea in min. 63, prin Daniel Florea.

Echipa pregatita de Emil Sandoi a trecut pe langa golul victoriei in min. 88,…