FC Viitorul va juca, sâmbătă, cu Gaz Metan meciul 300 în Liga I – Stiri pe surse

Potrivit lpf.ro, cele două echipe s-au mai întâlnit de 14 ori în principala competiţie internă, de şase ori au câştigat medieşenii, de cinci ori s-au impus dobrogenii, iar alte trei jocuri s-au terminat la egalitate.

Prima partidă a avut loc pe 20 august 2012, Viitorul – Gaz Metan 0-1. Oaspeţii au înscris în minutul 88 prin Victoraş Astafei, asta după ce în prima repriză Florin Dan a ratat un penalty.

Citește și: Fostul militar britanic Lishman INTRĂ iar sub TUNUL DIICOT, după dosarul Ayahuasca – Este anchetat într-un nou dosar pentru evaziune și spălare de bani

Un singur meci s-a încheiat fără gol, pe 18 august 2013, cu…